- Pająk i muszki. Spośród uczestników zabawy jeden zostaje wybrany do roli pająka, reszta gości to muszki, które biegają wokół niego. Zadaniem pająka jest rozszerzyć swoją sieć i złapać po kolei wszystkie muszki (każda kolejna złapana osoba przyłącza się do sieci i razem z pająkiem i pozostałymi złapanymi próbuje uchwycić następną muszkę). Uczestnik, który zostanie złapany jako ostatni, wygrywa zabawę. Gwarancja ostrej rywalizacji!
- Zaczarowane pudełko. Uczestnicy siadają w kole i kiedy w tle słychać muzykę, przekazują sobie z ręki do ręki kolorowe pudełko. Kiedy muzyka przestaje grać, osoba, u której pudełko się zatrzymało, musi wylosować jedno zadanie i wykonać je (np. „zrób pięć przysiadów”, „zaśpiewaj ulubioną piosenkę”, „podaj rękę wszystkim gościom”, „zrób pięć pajacyków”, „powiedz, co lubisz jeść najbardziej” itd. – zadania mają być łatwe do wykonania i przyjemne). Każda osoba, która wykonała zadanie, opuszcza koło po to, żeby każdy z uczestników mógł się wykazać w tej grze. Gwarancja kreatywnej zabawy!
- Gorące krzesła. Uczestnicy ustawiają krzesła w kształcie koła (siedzeniami do zewnątrz), zawsze o jedno mniej niż liczba uczestników (czyli np. 14 dzieci = 13 krzeseł) i poruszają się w rytm muzyki możliwie blisko nich (ale ciągle muszą być w ruchu, nie można „okupować” jednego miejsca). Kiedy muzyka przestaje grać, każdy musi szybko znaleźć dla siebie krzesło. Odpada osoba, która nie zdążyła nigdzie usiąść – gra trwa do momentu wyłonienia zwycięzcy. Gwarancja porcji śmiechu podczas zabawy!
- Głuchy telefon. Uczestnicy zasiadają w kole. Jeden z uczestników wymyśla jakieś 2-3-wyrazowe hasło, które przekazuje dalej na ucho kolejnej osobie (w kierunku zgodnym ze wskazówkami zegara). Przekazując hasło jakiejś osobie, nie można powtarzać drugi raz – liczy się to, by przekazała dalej to, co usłyszała w pierwszej kolejności. Ostatnia osoba wypowiada na głos usłyszaną frazę – porównuje się ją z hasłem pierwotnym, zazwyczaj kończy się to salwą śmiechu ze strony uczestników, ponieważ hasła przeważnie diametralnie się od siebie różnią. Gwarancja rozrywki podczas zabawy!
piątek, 29 marca 2013
przykładowe zabawy dla 7-latków
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz